„Przez Twe oczy zielone” czyli …

dnia

Mam nadzieję, że tytuł spełnił swoją rolę i zachęcił Was do kliknięcia ?. Recenzji Zenka nie będzie – to nie mój gust muzyczny. Natomiast chciałbym napisać kilka słów o tym jak należy prawidłowo dbać o skórę wokół oczu.

Z upływem czasu widać, że skóra w tej okolicy starzeje się najszybciej. Kurze łapki, worki pod oczami czy obrzęki. Odpowiednie kremy mogą spowolnić to co nieubłagane, ale cudów nie spodziewajcie się. Pewnie dziwicie się, że to piszę. Jestem zwolennikiem zasady, że właściwa pielęgnacja pomaga naszej skórze i zwalnia procesy starzenia. Niestety nie cofnie czasu do lat młodości. Uważam, że warto stosować kremy pod oczy i warto wiedzieć jak to prawidłowo robić. Brzmi jak banał, ale …

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka. Literatura mówi, że jej grubość w tym miejscu wynosi około 0,5 mm. W skórze właściwej wokół oka jest stosunkowo mało kolagenu, elastyny, przez co jest ona wiotka, delikatna. Wokół oka mamy też słabsze krążenie, przez co pojawiają się zastoje limfatyczne i „worki pod oczami”. Co z tym możemy zrobić? Możemy ratować się odpowiednią pielęgnacją.

Jak stosować kosmetyki do oczu?

Przede wszystkim krem należy stosować na czystą skórę – brud, pot i łzy nie pomagają kremowi w działaniu.

Odpowiednia ilość – używajcie niewielkiej ilości preparatu. Więcej kremu nie sprawi, że odmłodniejecie lub pozbędziecie się zmarszczek.

Odpowiednia aplikacja – preparat najlepiej delikatnie wklepywać w skórę wokół oczu. Można wykonać nawet delikatny masaż, ale pamiętajcie, żeby nie rozciągać skóry! Mamy przecież zmniejszyć zmarszczki, a nie je pogłębić.

Miejsce aplikacji kremu– zwróćcie uwagę, gdzie nakładacie krem. Najlepiej nakładać go wokół oczu i w kąciki oka, ale trzeba uważać, żeby nie dostał się do oka. To, że krem jest badany dermatologicznie, a czasem też oftalmogicznie nie znaczy, że oko lubi jak się wpycha do niego krem.

Schłodźcie krem – fajny trik, który może przynieść dodatkową ulgę Twoim oczom. Z drugiej strony odradzam trzymanie kremu cały czas w lodówce.

Zwracajcie też uwagę na to, co mówi producent na temat jego stosowania. Czy poleca stosować produkt na skórę pod oczami, czy też na powieki.

Czy tak stosujecie swoje kremy do oczu?

Już niedługo napisze Wam o produktach które stosowałem. Ostatnio na stronie Dermatologii i Kosmetologi Praktycznej pojawił się wpis dotyczący ciekawego preparatu do pielęgnacji skóry wokół oczu i powiek LINK Polecam zajrzeć 😉

10 komentarzy Dodaj własny

  1. Fajnie że piszesz na takie tematy ?

    1. Dominik pisze:

      Miło mi to słyszeć. Czasami siła jest w prostocie…

      1. Kathy pisze:

        Może głupie pytanie, ale czemu mówi się że stosowanie na skórępod oczami kremu do twarzy nie zastąpi typowego kremu pod oczy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

        1. Dominik pisze:

          W tej kwestii jest wiele zdań. Napisze Ci co ja uważam. Skóra pod oczami jest odrobinę inna niż ta na twarzy 😉 Dlatego warto stosować krem który jest dedykowany pod oczy. Takie produkty przechodzą często dodatkowe badania. Mnie przekonało co innego 😉 Wyobraź sobie, że masz cerę tłusta i używasz kremów do cery przetłuszczającej się. Czy chciałabyś używać pod oko krem do cery przetłuszczającej się? Skóra pod oczami ma swoje potrzeby i skóra na twarzy swoje…

  2. Patrycja pisze:

    Rzeczywiście- dużo łatwiej jest przeczytać skład produktu niż sposób,, w jaki należy go stosować. Pamiętam, ze jako nastolatka używałam za dużo kremu pod oczy i kiedyś faramceutka zwróciła mi uwagę, że wystarczy odrobinka gdyż zbyt duża ilośc kremu może zatykac pory i wywołac odwrotny efekt

    1. Dominik pisze:

      Kremu na twarz też nie ma co „walić” w nadmiarze. Wieksza ilość nie pomoże…

  3. Tak zimny krem pod oczy uwielbiam!

  4. Tak zimny krem pod oczy uwielbiam!

  5. aRTofFOTO pisze:

    Dobry patent z chłodzeniem kremu:)

    1. Dominik pisze:

      Trzeba tylko uważać by go za bardzo nie schłodzić 😉 i nie zostawić go na miesiące…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *