W poprzedniej części materiału na temat stylu męskiego wspomniałem o spotkaniu z Magdą i Basia oraz naszej rozmowie i o błędach modowych, biżuterii itp.
Teraz chciałbym wrócić do tematu wyboru okularów. Nie będę ukrywał, że temat wyboru oprawek szczególnie mnie zaciekawił! Do tej pory, kupując nowe oprawki do okularów sugerowałem się sugestiami sprzedawcy. Teraz jestem lepiej przygotowany!
Poniżej przedstawiam kilka podpowiedzi związanych z doborem oprawek. Za wszystkie dziękuję Magdzie!
Na co zwrócić uwagę planując zakup okularów?
Planując zakup okularów zwróćcie uwagę na kilka szczegółów:
–jeżeli oprawa okularów nie posiada nosków to powinna idealnie spoczywać na nasadzie nosa, bez wolnej przestrzeni;
–górna część oprawek powinna znajdować się pod linią brwi, a nie nad nią (wyjątkiem są okulary przeciwsłoneczne);
– podczas uśmiechania się dolna część oprawy okularów nie powinna unosić nam całych okularów oraz mocno dotykać policzków. Jest to szczególnie cenna wskazówka, ponieważ zapobiega to parowaniu okularów czy odbijaniu się makijażu na soczewkach;
– zauszniki okularów nie mogą wbijać się w skronie, powinny leżeć w nieznacznej odległości od nich;
– podczas pochylania głowy do przodu linia zauszników musi być prosta, a nie wygięta jak narta, świadczy to o zbyt wąskiej oprawie;
– pamiętaj o odpowiedniej długość zausznika, zagięcie po dopasowaniu oprawy musi swobodnie zachodzić, zakrzywiać się za ucho;
– antyrefleks na soczewce dobieramy do potrzeb posiadacza okularów, oraz wykonywanej pracy, np. praca przy komputerze, kierowca, praca w telewizji.
A jakimi zasadami powinniśmy kierować się dobierając kształt okularów?
Muszę przyznać , że kształt moich oprawek bardzo zmieniał się w czasie.
„Z własnego doświadczenia i pracy w salonie optycznym muszę przyznać, że oprawę dobieramy na zasadzie przeciwieństw. Chodzi o to, że przy twarzy okrągłej, sprawdzą się modele prostokątne, kanciaste. W przypadku twarzy prostokątnej, strzałem w dziesiątkę będą owalne, delikatnie zaokrąglone lub obłe. Jeśli chodzi o twarz kwadratową to w tym przypadku sprawdzą się oprawy okrągłe, owalne czy kocie oczy. W przypadku twarzy prostokątnej lub podłużnej to najlepiej sprawdzą się oprawki owalne lub okrągłe, rozmiarem mogą delikatnie wychodzić poza krawędź twarzy, polecane są pilotki (aviator). Twarz owalna jest wyjątkowo wdzięczna przy noszeniu okularów: sprawdzą się niemal wszystkie oprawy dostępne na rynku. Eksperymentuj z najbardziej niebanalnymi okularami. Twarz okrągła może nosić okulary kwadratowe, prostokątne, fantazyjnie geometryczne np. oksagon, ale należy unikać okrągłych. Na koniec jeszcze jedna twarz czyli trójkątna, w kształcie serca, będzie dobrze wyglądać w oprawkach takich, które złagodzą ostre rysy twarzy, okrągłe owalne, obłe”.
Takich konkretnych informacji jest wiele –wszystko ma na celu dobranie idealnych oprawek, które są uzupełnieniem męskiego stylu. Podczas spotkania miałem możliwość przymierzyć kilka modeli. Przyznam, że jeden spodobał mi się bardzo! Do tego stopnia, że, teraz mogę Wam napisać, pojechałem po niego do Poznania 😉 i go zakupiłem.
Męska uroda i wizerunek
Podczas naszego spotkania z Paniami nie mogło obyć się bez części poświęconej męskiej pielęgnacji. W końcu na styl męski trzeba spojrzeć szerzej, nie tylko przez pryzmat ubrań. Chyba wszyscy zgodzicie się z tym, że zmęczona cera, podkrążone oczy psują efekt nawet najlepiej skrojonego garnituru. W tym przypadka Basia podzieliła się swoimi obserwacjami, ponieważ od wielu lat prowadzi salon, gdzie pracuje zarówno z mężczyznami jak i kobietami.
„Obecnie obserwuje się spontaniczny rozwój na rynku kosmetyków do pielęgnacji skóry męskiej, pojawiają się linie pielęgnacji męskiej dostosowane do potrzeb i wymagań skóry Panów. Mężczyźni chętniej sięgają po kosmetyki kolorowe tzw. kremy BB lub wyrównujące koloryt skóry, zapewniając sobie komfort podczas formalnych spotkań”.
Muszę się zgodzić z tymi stwierdzeniem. Wspominałem Wam o tym jakiś czas temu i … ciągle przybywa nowych graczy na rynku.
A jak to z tą brodą jest? Przez jednych uwielbiana a przez innych znienawidzona.
„Broda zawsze wyróżniała panów od płci pięknej. Ta idealnie zadbana, wystrzyżona, obecnie ufarbowana stanowi niezwykle atrakcyjny atrybut męski. Świadczą o tym licznie odwiedzane „salony barber”. Długą brodę można wystylizować poprzez uczesanie, upięcie, a nawet dodanie męskiej biżuterii. Ponadto, dobrze harmonizuje rysy twarzy, ukrywa mankamenty urody w postaci cofniętej żuchwy. Zarost nigdy nie wychodzi z mody!”.
Mam nadzieję, że przedstawiony materiał Was zaciekawił. Zachęcam do zadawania pytań na moim profilu na Instagramie oraz na blogu.
Czasem tak niewielki dodatki jak np. okulary, krawat czy kaszmirowy szal potrafia dodać każdej stylizacji elegancji oraz uroku. Dlatego ważne jest umiejętne ich dobranie, bo to właśnie takie szczegóły tworzą całość.
Zgadzam się w 100%. Drobny dodatek potrafi wiele zmienić. A widzę że u Państwa w sklepie można znaleźć wiele fajnych ubrań dla mężczyzn