Projekt #MeskimOkiemOswajamyTechnologie

Niektórzy z Was zauważyli, że od pewnego czasu biorę udział w projekcie #MęskimOkiemOswajamyTechnologię.

Jak z nazwy wynika, projekt zakłada oswajanie technologii,  z którymi spotykamy się w medycynie estetycznej, dermatologii czy kosmetologii. Jestem przekonany, że wiele osób nie zawsze ma czas, by zapoznać się, a tym bardziej zrozumieć pewne terminy. Mimo tego, że od kilku lat jestem na bieżąco z nowinkami sprzętowymi w świecie urody to niestety i ja nie zawsze rozumiem wszystkie szczegóły techniczne. Każdy producent czy dystrybutor zawsze zachwala tylko swój sprzęt. Projekt ma na celu w zrozumiały sposób przybliżyć pewne terminy, opisać prostym językiem technologie, z którymi możemy się spotkać w gabinetach medycyny estetycznej.

No właśnie – jest trochę tych technologii na rynku. Jest np. radiofrekwencja, HIFU, są lampy LED czy lasery.

Na początek postanowiliśmy zająć się laserami. Wygląda na to, że każda klinika medycyny estetycznej ma w swojej ofercie zabiegi laserowe. Wskazań do użycia lasera, ich różnych rodzajów jest mnóstwo. Jak w tym wszystkim połapać się? Jest to trudne jeśli nie jest się specjalistą w danym temacie. Mam nadzieję, że przygotowane materiały wideo choć odrobinę pomogą Wam rozeznać się w tym temacie.

W projekcie #MęskimOkiemOswajamyTechnologię wraz z Grzegorzem Tyrpą, autorem bloga #OsmajamTechnologie (www.facebook.com/GrzegorzTyrpaoMedycynieEstetycznej) , w najbliższych 10 Vlogach będziemy opowiadać o laserze CO2.

Jesteście ciekawi? Zapraszam! Zainteresowanych dalszymi odcinkami zapraszam na profil na Instagram i mój profil na LinkedIn.

Zaczynamy od wytłumaczenia co to jest laser…

Tym razem tłumaczymy różnicę między laserami ablacyjnymi a nie ablacyjnymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *