Krótki wywiad z dr Ewą Rybicką o…

Najwyższy czas, by napisać o moich odwiedzinach w Klinice Estetica Nova, znajdującej się w Warszawie. Założycielką i właścicielką kliniki jest dr Ewa Rybicka. Panią Doktor miałem okazję wielokrotnie widywać podczas kongresów dermatologicznych czy medycyny estetycznej. Niestety do tej pory nie miałem przyjemności z Panią Doktor rozmawiać. Aż do dziś.

Klinika Estetica Nova to znane na mapie Warszawy miejsce zajmujące się medycyną estetyczną, dermatologią, kosmetologią i dietetyką. Już od samego progu zostałem miło przywitany przez obsługę kliniki. Oczywiście wszystko zgodnie z reżimem sanitarnym. Maseczka na twarzy, dezynfekcja dłoni i ochraniacze na buty. Musiałem też wypełnić ankietę dotyczącą COVID.

Po chwili znalazłem się w gabinecie, gdzie czekała na mnie Pani Doktor. Przyjęła mnie z uśmiechem i po wymianie uprzejmości rozpoczęliśmy rozmowę.

Ahhh, zapomniałem na wstępie napisać co było celem naszego spotkania. Chciałem porozmawiać o mężczyznach i problemach, z jakimi zgłaszają się do kliniki. Dodatkowo zależało mi, by dowiedzieć się więcej na temat zabiegu regeneracji macierzy pozakomórkowej … (tu jeszcze nie zdradzę o co dokładnie chodzi).

Rozmowa o mężczyznach

D.K.: „Pani Doktor, z moich obserwacji wynika, że mężczyźni coraz częściej sięgają po kosmetyki, coraz chętniej dbają o siebie. A jak często mężczyźni odwiedzają Klinikę Estetica Nova?  Czy widać jakieś zmiany (trend) w przeciągu ostatnich lat?

Dr Ewa Rybicka: „W ostatnich latach rośnie liczba mężczyzn, którzy zgłaszają się do kliniki. Ciekawym jest to, że zmienia się także zakres zabiegów, którym się poddają. Do tradycyjnej epilacji laserowej, usuwania zmian skórnych czy leczenia nadpotliwości dołączają zabiegi pielęgnacyjne, mezoterapia skóry twarzy i głowy oraz coraz częściej, wolumetria.

„Cieszy mnie to, że panowie zwracają uwagę na skórę i dążą do tego, aby wyglądała zdrowo.”

D.K.: A jak to jest z tymi mężczyznami? Jeśli już zdecydują się odwiedzić klinikę medycyny estetycznej to czy są oni łatwiejszymi czy trudniejszymi pacjentami niż kobiety?

Dr E.R.: „Na tak postawione pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Powiedziałabym tak – są konkretni, co bardzo cenię. Zgłaszają się zwykle z określonym problemem i często z wiedzą na temat możliwości jego rozwiązania. Jest to dobry punkt wyjściowy do rozmowy i znalezienia najlepszej propozycji zabiegowej.”

D.K.: „Coś w tym jest. Ja też staram się dowiedzieć jak najwięcej na dany temat. Oprócz tego mnogość programów dotyczących medycyny estetycznej pozwala w szybki sposób dowiedzieć się i zobaczyć, jak wygląda dany zabieg. Muszę przyznać, że z ciekawością oglądam tego typu programy.”

Pani Doktor, a o jakie zabieg najczęściej pytają mężczyźni?

Dr E.R.: „Nadal na pierwszym miejscu jest leczenie łysienia i mezoterapia skóry głowy. Zaraz po tym jest usuwanie zmian skórnych, a potem możliwości usunięcia blizn potrądzikowych.”

D.K.: Zawsze pamiętałem, żeby nic nie wyciskać, bo skończy się to „kraterem” na twarzy i …bliznami…

Od pewnego czasu polscy mężczyźni zapuszczają brody i spędzają dość dużo czasu na tym, żeby wyglądały one zdrowo i estetycznie. W Internecie można znaleźć grupy dyskusyjne, gdzie mężczyźni wymieniają się radami co zrobić z brodą.  Właściwa pielęgnacja jest ważna, ale niewiele pomoże, jeśli natura obdarzyła nas rzadką i wolno rosnącą brodą. Czy jest szansa, by medycyna estetyczna pomogła w tym problemie?

Dr E.R.: „Można zastosować w tym wskazaniu zabiegi stymulujące kondycję mieszków włosowych. Świetne jest osocze bogatopłytkowe oraz mezoterapia koktajlami przygotowanymi specjalnie do skóry owłosionej.”

D.K.: Ostatnio na blogu wspominałem jak właściwie stosować produkty do pielęgnacji skóry. Mam nadzieję, że wspomniałem o wszystkich najważniejszych zasadach. Co robić, kiedy nasza pielęgnacja nie pomaga i coraz bardziej widać upływający czas?

Dr E. R.: „Dobrym rozwiązaniem jest mezoterapia – tutaj polecam preparat Sunekos, ponieważ zawarte w nim aminokwasy i kwas hialuronowy idealnie stymulują wrażliwą i cienką skórę powiek, powodując jej napięcie i rozjaśnienie. Czasem, kiedy wyraźnie brakuje objętości w okolicy dolnej powieki, wykonuję zabiegi wolumetryczne. W zależności od problemu, wybór preparatu wypełniającego jest różny – od skinboostera Restylane Vital light do wypełniacza przeznaczonego do tej okolicy Teosyal 2.

Często polecam założenie nici Aptos Nano Vitis 7, które lekko napinają i wypełniają skórę, a ponadto mają działanie stymulujące.”

D.K.: „Jednym słowem – jest w czym wybierać. Mnie interesuje bardzo mezoterapia, ale zanim dopytam o szczegóły, chciałbym zapytać   o najczęściej popełniane błędy przez mężczyzn w codziennej pielęgnacji.”

Dr E. R.: „Większość panów nie używa kremów z ochroną przeciwsłoneczną. A to właśnie kremy z wysokim SPF powinny być podstawowym kosmetykiem zarówno pielęgnującym jak i, powiem wprost, przeciwnowotworowym. Dzięki ochronie skóry przed uszkodzeniami, oparzeniami słonecznymi od młodego wieku, zapobiegamy nowotworom skóry w wieku dojrzałym”.

D.K.: „No tak. Staram się pamiętać o fotoochronie, ale w praktyce różnie z tym bywa. Szczególnie w okresie zimowym. Pani Doktor, chciałbym dowiedzieć się więcej na temat mezoterapii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i aminokwasów…

Na ten temat napiszę już w kolejnym materiale! Obserwujcie mój profil i zapraszam do odwiedzin strony kliniki, gdzie znajdziecie zakładkę z zabiegami dla mężczyzn.

5 komentarzy Dodaj własny

 1. Magda pisze:

  Mężczyźni coraz chętniej dbają o siebie i to bardzo dobrze! Cieszy zwiększającą się świadomość 🙂

  1. Dominik pisze:

   Ja też obserwuje zwiększającą się świadomość 😉 Niektórzy Panowie są w stanie mnie nawet zaskoczyć

 2. Anna pisze:

  Bardzo ciekawa rozmowa, dbanie o siebie nie jest zarezerwowane dla kobiet 🙂

  1. Dominik pisze:

   Zgodzę się, ale dla wielu mężczyzn jest to mało męskie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *