Apel do mężczyzn

„Biegniemy. Biegniemy, bo tak podpowiada nam świat, rodzina, praca, media… Biegniemy po radość, spełnienie i pieniądze. Kiedy osiągamy cel, nie zatrzymujemy się, a biegniemy dalej, bo zawsze znajdzie się „coś” najważniejszego.   W tej zabieganej codzienności są Oni – mężczyźni, którzy często zapominają o sobie.

Codziennie biegniemy po radość, spełnienie i pieniądze.

Chwila dla siebie

Znam mężczyzn tak pochłoniętych pracą i rodziną, że w ich głowach nie ma miejsca, ani czasu na „chwilę dla siebie”. Moją swoje priorytety. Zawieźć dzieci do szkoły, pracować ponad etat, aby zarobić jeszcze więcej i zapewnić godne życie najbliższym. Tutaj posprzątać samochód, tutaj skręcić kran, tutaj … NO ZAWSZE ZNAJDZIE SIĘ COŚ DLA PRAWDZIWEGO MĘŻCZYZNY! A wieczorem ulga, że zadania wykonane i jedno piwko, a może dwa. Zależy od dnia.

I znam takich mężczyzn, którzy pracują, bądź uczą się, a po codziennym obowiązku są tak zmęczeni życiem, że nie znajdują czasu, by zrobić coś więcej. Do spełnienie i udanego dnia brakuje im wyłącznie komputera, meczu piłki nożnej i paczki chipsów.

A piwne brzuszki rosną,  mięśnie lekko wiotczeją, kości strzelają od braku aktywności, a maszynka do golenia głowy, co miesiąc stylizuje tę samą fryzurę (po co zmieniać coś, co jest dobre? )  Brak odpowiedniej diety widoczny jest w zmęczonej skórze, brak pasji i chwili dla siebie w braku blasku w oczach.

Apel

Drogi mężczyzno, tu i teraz APELUJE: ZADBAJ O PASJĘ! Odnajdź to „coś”, co sprawi, że na chwilę uciekniesz od problemów, a codzienność stanie się jeszcze bardziej wyczekiwana.  Zatrzymaj się na chwilę, skup się na sobie, spełniaj marzenia… BĄDŹ SZCZĘŚLIWY.  Mężczyzna z pasją, to osoba, przy której chce się żyć! Mężczyzna, z którym można porozmawiać o marzeniach i planach sprawia uśmiech na twarzy ludzi wokół.

Zadbaj o pasję a będziesz szczęśliwszy.

Drogi mężczyzno, tu i teraz APELUJE: ZADBAJ O WIZERUNEK! Może popracujesz nad swoją kondycją?

Może zmienisz fryzurę?

Może zadbasz o swoją brodę?

Może najwyższy czas zmienić garderobę?

Czasami wystarczy tak niewiele, aby dokonała się ogromna zmiana.  Zrób to dla siebie, a od razu poczujesz się lepiej we własnej skórze. Twoja pewność siebie wzrośnie, zaczniesz osiągać więcej, niż do tej pory.

Jesteś mężem, ojcem, zapracowanym człowiekiem, ale nadal MĘŻCZYZNĄ. Niech uśmiech kobiet na Twój widok będzie miłym dodatkiem do Twojego uśmiechu, którym obdarujesz siebie każdego dnia, patrząc w lustro.

Drogi mężczyzno, tu i teraz APELUJE: ZADBAJ O ROZWÓJ! Nie tkwij w miejscu. Wstań i zrób coś dla siebie. Przed Tobą tyle pięknych dni, a z każdym dniem możesz być jeszcze lepszą wersją siebie.  Gwarantuje, że jeśli tym razem wybierzesz interesującą Cię książkę, zamiast kolejnego odcinka serialu – staniesz się silniejszy. Proste? Banalne, a tak często uzależniamy się od „niepozornych złodziejaszków, którzy kradną nam czas”.

BĄDŹ TAKI JAKI JESTEŚ. KAŻDY Z NAS JEST INNYCH. NIE ZAPOMINAJ JEDNAK, ŻE DBAJĄC O SIEBIE, WPŁYNIESZ POZYTYWNIE NA OTACZAJĄCE CIĘ ŚRODOWISKO!

Gdy obserwuję mężczyzn, często boję się o nich. Od kobiety oczekuje się tak wiele: zgrabnej sylwetki, wrodzonej i nabytej inteligencji, wszechstronności w każdej dziedzinie. Od mężczyzny? BYCIA MĘŻCZYZNĄ! Ale to nie oznacza ogromnego, pobrudzonego faceta zarabiającego worek forsy. 

Tak naprawdę  PRAWDZIWY „mężczyzna”, to ktoś więcej … i wiem, że Ty dobrze o tym wiesz”

Autorką materiału jest Karolina Hartman. Więcej na temat Karoliny i tego czym zajmuje się znajdziecie pod adresem www.3minutyoporanku.pl

10 komentarzy Dodaj własny

 1. Tak jest panowie, wszystko można ze sobą pogodzić. Możecie robić kasę, a przy tym zadbać o siebie i mieć czas dla najbliższych. Wystarczy chcieć, a i Wam i nam będzie się żyć lepiej. Chcecie mieć piękne kobiety, ale te kobiety też chcą mieć zadbanych mężczyzn i to nie tylko na początku związku 😉

  1. Dominik pisze:

   😉 tez jestem za tym, że wiele rzeczy można pogodzić. Wszystkiego po trochu i równomierny rozwój 😉

 2. Madka roku pisze:

  Pasja jest bardzo ważna w życiu. Tylko czasami naprawdę są okresy, kiedy trudno jest wszystko pogodzić.

 3. MBC pisze:

  Czasem trudno znaleźć chwilę dla siebie. I nie lubię, gdy zaniedbuję swoje pasje lub w ogóle nie znajduję dla nich czasu, ale nie zawsze się da wszystko ze sobą pogodzić.

  1. Dominik pisze:

   a jaką jest Twoja największa pasja?

 4. To mi się podoba!
  Poza jednym…zadbaj o brodę, nie cierpię brody. Ja tam kiedyś zajrzę przez mikroskop!!!
  Dokładnie Mężczyzno, zadbaj o siebie. Niezależnie ile masz lat. Masz 70?
  Nie ważne!!!!
  Może naucz się grać na trąbce, naucz nowego języka. Nie tkwij w miejscu. Ruszaj się. Miej pasję, zainteresowania, a nie pilota od tv i piwo.
  Schudnij, zmień siebie, nastawienie do życia, biegaj, czytaj, kochaj.
  Bądź zawsze prawdziwym facetem!!

  1. Dominik pisze:

   Ahh ta broda 😉 Podejrzewam, że pod mikroskopem znajdziesz tylko trochę naskórka. Powiem Ci, że ja w ramach nowych rzeczy poszedłem na szybki kurs garncarstwa 😉 mega fajna sprawa. A dziś miałem pierwsze „zajęcia” z mini kursu tworzenia materiałów wideo. Może coś niedługo nakręcę 😉

 5. Borgio pisze:

  “Czasami wystarczy tak niewiele, aby dokonała się ogromna zmiana.” – zdanie warte zapamiętania, które podsumowuje cały, wartościowy wpis! Super, że inspirujesz, że pokazujesz, w jaki sposób można zadziałać i że to działanie wcale nie musi wiązać się z wysiłkiem, a nawet jeśli, to satysfakcja będzie go zdecydowanie przewyższać. 🙂

  1. Dominik pisze:

   Miło mi to słyszeć 😉 Zapraszam częściej do odwiedzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *