Jak wybrać olejek do brody?

Ostatnio miałem możliwość przetestowania wielu nowych olejków do brody (VBO, North 53, Arthur Oliver). Zawsze podchodzę do tego z ciekawością, ale tym razem pomyślałem o brodaczu, który dopiero zaczyna pielęgnować swój zarost i nie ma zielonego pojęcia o tym, co jest dla niego dobre. Myślę, że taki facet może mieć spory problem z dokonaniem wyboru. Produktów na rynku jest bardzo dużo i ciągle ich przybywa.

Moje nowe olejki do brody

W związku z tym postanowiłem przygotować kilka wskazówek, które pozwolą Wam, brodaczom wybrać taki kosmetyk do brody, który spełni Wasze oczekiwania.

Uważam, że należy przemyśleć kilka zagadnień, które pozwolą zawęzić liczbę produktów do zakupu?

Jaki zapach olejku do brody ?

Dla mnie jest to jeden z najważniejszych parametrów olejku. Pomyślcie jakie zapachy lubicie. Czy lekkie i orzeźwiające (np. zapachy cytrusowe), czy cięższe i aromatyczne (np. zapachy drzewne)? Wolicie kosmetyk zawierający olejki eteryczne, czy kompozycje zapachowe? A może macie ochotę na perfumowany olejek do brody?

Jaki skład olejku do brody ?

Z moich obserwacji wynika, że większość marek w swoich produktach stosuje wartościowe składniki. Rzadko można się do czegoś przyczepić. Zazwyczaj są to oleje tłoczone na zimno. Pomyślcie, czy są jakieś inne przesłanki, które powodują, że nie chcecie stosować jakiegoś składnika. Kontrowersje może wzbudzać olej z awokado lub olej arganowy?

Czy gęstość olejku ma znaczenie?

Myślę, że warto wziąć ten parametr pod uwagę. Wiele olejków jest bardzo lekkich, które szybko znikają z brody i skóry, np. olej ze słodkich migdałów. Wielu mężczyzn preferuje tego rodzaju olejki do brody, ale … Są też oleje bogatsze, które są bardziej gęste i równie wartościowe, np. olej makadamia. Każdy z olejów różni się właściwościami. A tak przy okazji – nie zdziwcie się, jak znajdziecie olej słonecznikowy ?

Jaką ilość olejku kupić?

Jeśli zaczynacie przygodę z olejkami to wybierajcie raczej opakowania o małej objętości (10 ml). Może się okazać, że nie traficie z produktem i będzie tylko zajmował miejsce na półce. W tym miejscu przypomnę, że olejki do brody można też zastosować na paznokcie, na włosy lub zastąpić nimi balsam do ciała 😉

Ile PLN przeznaczyć na olejek do brody?

Fajnie, jeśli przyjmiecie jakiś budżet i będziecie się jego trzymali. To, że wydacie np. 500 zł nie sprawi, że będziecie mieli brodę jak drwal. Olejek ma pielęgnować brodę, a nie robić cuda ? Zacznijcie od niższych półek cenowych po to, żeby w miarę możliwości poznawać nowe, droższe produkty.

Odkrywajcie, testujcie i cieszcie się. Wydaje mi się, że jeśli przeanalizujecie tych pięć zagadnień to łatwiej będzie dokonać właściwego wyboru. Na moim profilu na Instagramie znajdziecie kilka recenzji olejków do brody. Zapraszam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *